Filarmonica Națională „Serghei Lunchevici"

Stagiunea Concertistică 2021-2022

Concerte

Image

ATENȚIE! REGULI NOI DE ACCES LA EVENIMENTE!

Rugăm respectuos toți spectatorii să țină cont de hotărârea CNESP din 09. 09. 2021, conform căreia la intrare în edificiu trebuie prezentat unul din următoarele documente:
- certificatul de vaccinare împotriva COVID-19
- act care demonstrează rezultatul negativ al testului RT-PCR
- concluzia medicală confirmativă în cazul persoanelor care au suportat COVID-19, în perioada cuprinsă între a 15-a zi şi a 180-a zi (6 luni) de la îmbolnăvire
- act confirmativ de prezența a anticorpilor anti-COVID-19.
* Unul din aceste documente va fi prezentat obligatoriu împreună cu un ACT DE IDENTITATE pentru confirmare.

MUZICA SECOLULUI XX

Concertino prezintă o selecție  de lucrări  reprezentative ale muzicii secolului - XX.
Coloritul și limbajul muzical autentic, extravaganța mijloacelor de exprimare promit un program cu trăiri profunde și grandioase!

Fii inteligent și vino la concert!!! :)

Casa de bilete a Sălii cu Orgă: 022 222528

TINEREȚEA ROMANȚEI

În seara zilei de 9 decembrie, pe scena Palatului Republicii, va avea loc un concert unic întitulat „Tinerețea Romanței”, care are a scop readucerea în atenția publicului file de aur din repertoriul istoric al Romanței.
    În cadrul evenimentului vor participa prestigioși interpreţi de romanțe care păstrează cu sfineţenie muzica şi folclorul românesc, laureaţi ai Festivalului Naţional „Crizantema de aur”, invitați speciali din România îndrăgiţi atât de mult și în Moldova. Soliștii vor fi acompaniați de Orchestra de Muzică  Populară „Folclor”, director artistic și prim-dirijor Petre Neamțu, care împreună vă vor oferi clipe de adevărată delectare sufletească.

Casa de bilete: 079740275

EchipamenteProfesionale de Lumini

Tickets Online

Image

Renaștem Filarmonica, Renaștem Împreună!

Image
Grație lor la momentul actual 08.10.2021 am colectat pe contul și în casa filarmonicii suma de 4173971  lei!